Korralda sündmus muinsuskaitsepäevadel

Hea pärandisõber!

Muinsuskaitseamet kutsub sind korraldama sündmust tänavustel “Elav vana linn” nime kandvatel muinsuskaitsepäevadel. Pärandifestival toimub 15.–18. septembril ning kavva on väga oodatud nii ühe- kui mitmepäevased üritused. 

Muinsuskaitsepäevade teema “Elav vana linn” tuleneb soovist tutvustada ja tunnustada neid säravaid inimesi, hoogsaid kogukondi, ettevõtlikke asutusi ja tegusaid omavalitsusi, kes panustavad igapäevaselt sellesse, et vana linn (või ka muu, pisem haldusüksus) oleks mõnus elu- ja tegevuskeskkond kõigile ja toimiks oma kihistuste toel ja väljakutsete kiuste kogukonnakoondajana.

Ava muinsuskaitsepäevadel oma kultuuriväärtusliku kodu, kontori, muuseumi, stuudio, hoovi, galerii, kohviku, keldri või muu põneva paiga uksed, aknad ja väravad, et pakkuda huvilistele sissevaadet elusse vanas linnas. Astu võõrustaja rolli, jaga oma lugu ka teistega ja ole inspireerivaks eeskujuks elu hoidmisel vanas linnas! 

Lase fantaasial lennata ja mõtle välja just see sündmus, mis sinu tegevuspaika kõige paremini sobib: korralda tore töötuba ja meisterda miskit koos külalistega, tee ekskursioon oma hoone keldrisse ja pööningule või tänavale maja ees, kutsu linnakodanikke hoovi seltskonnamänge mängima või ava seal kohvik, koosta naabritega koos mõni vahva näitus või pange püsti korralik reiv, võta vedada üks ratta- või jalgsimatk oma lemmikpaikadesse linnasüdames või korralda meeleolukas ja hariv fotojaht. Näita ka teistele, mida sina kõige rohkem vanas linnas väärtustad ja mida oled teinud või tahaksid teha selleks, et hoida elu vanas linnas.

Ja olgu igaks juhuks veelkord kinnitatud – sündmus ei pea tingimata toimuma vanalinnas. Kui tahaksid mõtteis mõlkuvat sündmust korraldada hoopis külas, alevikus või metsas,pane oma mõtted meile registreerimisvormi kaudu teele ja võõrusta juba septembri keskel toredaid külalisi.

Muinsuskaitsepäevi korraldab Muinsuskaitseamet. Kui sul tekkis küsimusi või tundub, et vajaksid oma ürituse läbi viimiseks nõu või jõudu, võta meiega kindlasti ühendust – aitame nagu oskame! 

Sündmust saad 15. augustini registreerida siin.